ÇATILAR

Formülünde seramik kürecikler bulunan ısı yansıtma ve yayma değeri yüksek (%99) ısı kalkanı görevi yapan bir malzemedir. Maksimum enerji tasarrufu ve su yalıtımı sağlar. Her iklim koşuluna dayanıklıdır. Yüzeye çok iyi yapışır, Esnektir, üzerinde yürünebilir. A sınıfı yanmazlık özelliğine sahiptir.

Thermo-Shield® Çatı sıradan bir çatı kaplama malzemesinin çok ötesine geçen bir üründür. Uygulama talimatlarına uyularak kullanıldığında ürün 10 yıl garantidir.

10’uncu yılda ilk uygulamada kullanılanın yarısı kadar bir malzeme ile tekrar yapılması halinde garanti süresi 10 yıl daha uzayarak 20 yıla çıkar. Thermo-Shield® Çatı malzemesi düz, su toplanan sorunlu çatılarda dahi %100 su yalıtımı sağlar.

Uygulama kolaylığı ve metrekare birim maliyet avantajı ile öne çıkan bir üründür. 1980’lerden bu yana her türlü çatı yüzeyine yapılan uygulamalar günümüze kadar sorunsuz olarak işlev görmektedir. Yapının dış etkenlere en çok maruz kalan kısmı olan çatılarda yalıtımı gereken başlıca etmenler su, ısı, ışık/radyasyon ve sestir. Thermo-Shield® Çatı tüm bu yalıtım ihtiyaçlarını mükemmel şekilde karşılayan bir çatı kaplama malzemesidir.

Thermo-Shield® ürünlerinin temel bileşeni olan uzay teknolojili seramik kürecikler sadece uygulandığı yüzeyi korumakla kalmaz malzemenin kendisini de uzun yıllar boyunca korur. Bu özellikler Thermo-Shield® Çatı kaplamalarını günümüzde en dayanıklı, her türlü iklime karşı mukavemetli yalıtım malzemelerden biri olarak ön plana çıkarır.

ABD Enerji Bakanlığı için Oak Ridge Ulusal Laboratuvarları tarafından yansıtıcı çatı kaplamaları üzerinde yapılan 3 yıllık deneyler Thermo-Shield® Çatı malzemesinin yansıtıcılık ve ısı yalıtımı konusunda üstünlüğünü ispatlamıştır. Bitümle, membranla, shingle’la, yapıştırıcıyla, alev tabancasıyla yapılan karmaşık ve komplike işçilik ve işlemler gerektirmeyen Thermo-Shield® Çatı, boya sürme kolaylığında herkes tarafından uygulanabilecek bir malzemedir.